jarosław mixer mikołajczyk - animator kultury, arteterapeuta i lalkarz z wykształcenia, instruktor teatralny kategorii S. Dziennikarz z wykonania. W pracy medialnej - radiowiec przez kilka lat szef muzyczny Radia Warta, obecnie współtworzy ProRadio.pl, telewizyjny - Telewizja Gniezno. Zajmuje się głównie pisaniem. Publikuje w ogólnopolskich pismach muzycznych i literackich, na portalach kulturalnych i w tygodnikach lokalnych. Prowadzi także warsztaty teatralne, oraz współtworzy STUDIO 34. Współtwórca Centrum Kultury eSTeDe, obecnie współpraca z angielskim pismem The Idler i własna działalność publicystyczna i teatralna. współpraca z informacje lokalne - redaktor naczelny www.popcentrala.com
sobota, 15 marca 2008
Rozmowa z Wojciechem Stammem
Tuż po premierze Czarnej matki Jarek Mixer Mikołajczyk rozmawia o książce, Grundigu sexualiźmie z Wojciechem Stammem. (dla independent.pl i Reportera W Czarnej Matce pada stwierdzenie, że nastały trudne czasy, dla tych, którzy wychowali się na micie Stachury...Czy jednak nie jest trochę tak, że sama książka jest w pewnym sensie życiopisaniem? – W sensie pewnego kośćca to jest życiopisanie, bo to jest pisanie z rzeczywistości, ale wszystkie nabudowane mięśnie i kompozycja...To owszem jest tekst z rzeczywistości jednak bardzo przeformowany. Ile w tym życiopisania można by określić w procentach. To chyba jednak nie miałoby sensu... Pozostając przy szacunku procentowym, pytanie banalne być może, a jednak ciśnie się na usta ile w Wolku jest Wojciecha Stamma a ile „każdego” ? - Zacznijmy od tego, że Wolek to tak naprawdę nie jest osoba. To jest worek – taki sejsmograf. Ile jest Wojtka Stamma? Nie wiem 100% i 30 % i 10% w zależności od sceny. Czasami Wolek jest tylko pretekstem by móc opowiedzieć historie innych ludzi.
niedziela, 02 marca 2008
Tortilla
Relacja w formie filmiku dla informacjelokalne.pl . Videorelacja jest uzupełnieniem newsa, wykonana aparatem Sony HD 9. Profesjonalny materiał wykonany dla Telewizji Gniezno wkrótce.
środa, 27 lutego 2008
Wojtek Waglewski Człowiek szczęśliwy

Fragment dłuzszej rozmowy z Wojtkiem Waglewskim, zrealizowanej z Przemkiem Błaszakiem sla Telewizji Gniezno.

kadr z filmiku rozmowy z Wojtkiem Waglewskim - Jarek Mikołajczyk 

Kiliknij kadr by przejść do filmu.

17:47, jarekmikolajczyk , Wywiady
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 lutego 2008
Pustki/Gniezno 16 luty/Młyn
Videorelacja z rozmowy. Materiał jest uzupełnieniem Newsa na www.informacjelokalne.pl
środa, 13 lutego 2008
Wywiad z Markiem Napiórkowskim
Gniezno 11 lutego 2008 / wersja video
 
1 , 2