jarosław mixer mikołajczyk - animator kultury, arteterapeuta i lalkarz z wykształcenia, instruktor teatralny kategorii S. Dziennikarz z wykonania. W pracy medialnej - radiowiec przez kilka lat szef muzyczny Radia Warta, obecnie współtworzy ProRadio.pl, telewizyjny - Telewizja Gniezno. Zajmuje się głównie pisaniem. Publikuje w ogólnopolskich pismach muzycznych i literackich, na portalach kulturalnych i w tygodnikach lokalnych. Prowadzi także warsztaty teatralne, oraz współtworzy STUDIO 34. Współtwórca Centrum Kultury eSTeDe, obecnie współpraca z angielskim pismem The Idler i własna działalność publicystyczna i teatralna. współpraca z informacje lokalne - redaktor naczelny www.popcentrala.com
środa, 01 stycznia 2014
2014 - postanowienia?

Rzecz chyba nie w postanowieniach noworocznych, choć to pewnie presja upływającego czasu i namowy bliskich, przyczyniły się do powrotu do miejsca, w którym zostawiam ślad wszelkiej aktywności. Trudno byłoby te kilka lat roztrwonionych na kilku portalach, stronach i blogach teraz uzupełnić...może to jednak jest jakiś sens. Póki co reorganizacja bloga, najbardziej będzie widoczna w uzupełnianiu działu recenzje. Myślę też o pewnym uszeregowaniu schematu strony. Kilka kategorii trzeba najpewniej usunąć, pozmieniać...Myślę też, ze więcej miejsca zajmą: bajki autorskie oraz pojawi się gwarowe blubranie i Szczun z Kareji. W ostaniej kolejności zmieni się też pewnie trochę archaiczna szata blogu - w ostatniej bo przecież sam jestem już trochę archaiczny. Póki co samych dobrych chwil i tylko dobrych ludzi w 2014 - życzę wszystkim gościom.  

16:02, jarekmikolajczyk , Wstępniak
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 25 listopada 2013
Powrót na bloga za namową przyjaciół

Powrót na bloga, to właściwie podpowiedź przyjaciół i ludzi bliskich, za co dziękuję. Prawdą jest, że też potrzebuję jednego miejsca, jednej przestrzeni pozostawienia śladu wszelkich działań. Wiele się zmieniło w tym czasie blogowego milczenia...Powrót do TV Gniezno, funkcja red. nacza w portalu popcentrala.com - powrót do Pro Radia z audycjami: 2 Reggały (razem z Tymkiem) Poniedziałek 18.00, Lustra - sobota 20.00...Szkoda czasu by opisywać teraz to wszystko co się wydarzyło. Od dziś ponownie linki, do artykułów pewnie głownie z popcentrali, recenzje książek - grupy Foksal ale nie tylko no i wiadomo W.A.B...właściwie to wszystko co było w przerwie można znaleźć w sieci na fb bądź popcentrala.com czy informacjelokalne.pl...

Witam ponownie.

14:36, jarekmikolajczyk , Wstępniak
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Felieton dla Informacji Lokalnych - Katastrofa w Smoleńsku. Rok po... Ludzie odchodzą zawsze przedwcześnie
Ten czas, który upłynął od katastrofy smoleńskiej, przyniósł dystans – to chyba jednak nie jest dobry dystans. Przede wszystkim trudno oddzielić emocje jakie drastycznie dotknęły naszej codzienności w tę sobotę, od tego całego brudu, którym ze wszystkich stron zasypano nasze łzy, naszą złość i tę bezradność... Kiedy redaktor naczelny (a prywatnie kolega, z którym już kilkanaście lat paramy się dziennikarstwem), zapytał, czy nie napisałbym kilku osobistych myśli o tym jak wyglądał mój 10 kwietnia 2010... Zawahałem się. Bo czy moje emocje, moje przerwane na moment czynności mają znaczenie wobec bólu rodzin blisko 100 osób, które zatrzymały swoje życie na smoleńskiej brzozie?
piątek, 25 czerwca 2010
Graffiti dla Tybetu
19:44, jarekmikolajczyk , Wstępniak
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 czerwca 2010
Tak na marginesie wydarzeń
Poniedziałkowa poczta przyniosła mail z W.A.B z informacją o tym, że Menkell przebywa na abordowanym przez Izraelczyków statku. Sama obecność pisarza to jedno ale agresja Izraela... Atak żołnierzy Izraela na konwój humanitarny płynący do Palestyny przypomniał mi tekst sprzed 2 lat. przedruk z Viva Palestyna Gnieźnianka deportowana z Izraela? W Polsce sytuacja międzynarodowa dotyka nas raczej rzadko i w formie doniesień prasowych. Okupacja czy wojna istnieją w świadomości jako wspomnienia dziadków lub relacje korespondentów. Bywa jednak tak, że konflikty międzynarodowe burzą czyjeś życie. Asia wyjechała do męża do Palestyny. Strona izraelska cofnęła ją z lotniska w Tel Awiwie do rodzinnego Gniezna.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5